• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/fenoder/?ref=bookmarks
    • Science Teachers Association
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret154023
Site Haritası

Prof . Dr. Serdar EVREN


Prof. Dr. Serdar Evren
http://www.astrobilgi.org/bizler/serdar-evren/

Kısa Özgeçmiş

Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden 1979 yılında mezun oldum, 1986 yılında aynı bölümde doktoramı tamamladım. Astronomi ve astrofizik alanındaki bilimsel çalışmalarım sayesinde 1991 yılında doçent 1996 yılında da profesör ünvanı aldım.

Yurt içi ve yurt dışı bilimsel toplantılarda araştırmalarımız üzerine sunumlar yaptım ve bunları uluslararası dergilerde yayımladım. 130’a yakın bilimsel çalışmam bulunmaktadır. Bilimsel çalışmalarımın yanı sıra akademik faaliyetlerimi de sürdürüyorum. Üniversitede lisans ve lisansüstü derslere giriyor, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine danışmanlık yapıyorum.

1996-2009 yılları arasında Ege Üniversitesi Gözlemevi Müdürlüğünü ve 2009-2012 yılları arasında da Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Başkanlığını yürüttüm. Astronominin geniş halk kitlelerine aktarılabilmesi için yıllardır popüler astronomi üzerine yazılar yazıyor ve konferanslar veriyorum. Gökbilimle ilgili birçok etkinlikte eğitmen ve danışman olarak yer aldım.

Özellikle çocuklar ve genç kuşaklar üzerine yaz okulları düzenleyen ve eğitici etkinlikler veren Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yönetim kurulu üyesiyim. Halen Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım.

 

Yazışma Adresi:

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

Bornova, İzmir

e-posta:

serdar.evren@ege.edu.tr

mustafa.serdar.evren@gmail.com

Kişisel Popüler Astronomi Sayfası:

https://www.facebook.com/populerastronomi

Dosyalar ve Dokümanlar
BANKA HESAP NUMARASI

           BANKA               HESAP BİLGİLERİ

Takvim
saat
Hava Durumu
DOSYALAR ve DÖKÜMANLAR
http://www.fenoder.org/?Syf=3&pt=Dosyalar+%26+D%C3%B6k%C3%BCmanlar